Kamarátka rozbila vlastnú rodinu, veľmi ma tým sklamala

- Komerční sdělení -brilantní

S kamarátkou sa poznáme už od školských rokov a vždy sme si výborne rozumeli. Na rozdiel odo mňa mala šťastie vo vzťahoch a našla si výborného muža, narodili sa im dve deti. Veľmi som jej to priala, o to viac ma sklamalo, keď sa zbláznila do pochybného milenca a celý doterajší život vrátane vlastnej rodiny hodila za hlavu…

Kamarátka sa dozvedela o mojom milenci a začala ma vydierať. Chce peniaze
S mojou kamarátkou sa poznám už od strednej školy, vždy sme si výborne rozumeli. Ona nemá súrodenca, takže mi vždy hovorila, že sme ako sestry. Cítila som to tiež tak, pretože mám síce mladšieho brata, s ktorým sa máme veľmi radi, ale ten ženský element mi trochu chýbal.

Ona mala šťastie v láske, ja nie
Užili sme si spolu nekonečne zábavy, mám na to množstvo krásnych spomienok. Po maturite sme sa vídali ďalej, aj keď už sme každá pracovala v inej firme. Päť rokov po maturite sa kamarátka zoznámila so svojim budúcim manželom. Bol to taký kus chlapa a pritom gentleman, hovorila som si, aké má šťastie, ale priala som jej to. Odsvedčila som jej svadbu, do troch rokov sa im potom narodili dvaja chlapci.

Ja na rozdiel od nej také šťastie na muža nemala. Prežila som jeden vážny vzťah, a hoci sme už hovorili o svadbe, tak to nakoniec nevyšlo a rozišli sme sa. Bola som z toho vtedy veľmi zlá a odvtedy som žiadny vážny vzťah nenadviazala, možno sa bojím, aby som zase nebola sklamaná. Navyše tí, ktorí o mňa javia záujem, ma toľko neoslovujú a nechcem mať vzťah len preto, aby som mala vzťah. Takže asi na toho pravého stále čakám.

Kamarátka si nevážila toho, čo má
S kamarátkou sme ale stále udržovali kontakt, aj keď ona žila hlavne svojou rodinou. Ale ja som mala veľmi rada aj jej deti a rada som si vypočula, ako sa majú a čo robia. Po pár rokoch sa mi kamarátka zrazu začala sťažovať, že nemajú dosť peňazí. To ma celkom prekvapilo, pretože jej manžel normálne pracoval a zarábal z môjho pohľadu slušne. To som jej tiež hovorila, že sa majú dobre, ale jej to začalo byť málo, chcela drahšiu dovolenku, lepšie auto atď., tak manžela nakoniec prehovorila, aby začal podnikať.

On sa do toho naozaj pustil a darilo sa mu, ale mal samozrejme menej času. A kamarátka sa zase sťažovala, ako ju a rodinu zanedbáva. Keď som jej povedala, že buď bude mať viac peňazí, alebo manžela viac doma, že asi nejde mať naraz oboje, tak sa jej to dotklo a odpovedala mi niečo v tom zmysle, že tomu nerozumiem. To bolo prvýkrát, čo sme spolu mali nejakú nezhodu, ale ja som nechcela vyvolávať rozbroje, tak som to nechala byť.

Nakoniec si našla milenca a rozbila rodinu
Avšak kamarátka si po nejakej dobe našla milenca. Keď mi to zverila, neverila som svojim ušiam. Trochu som ho poznala od videnia, je to „známa firma“. Rozvedený chlapík s dlhmi, ale veľmi spoločenský, ale okrem spoločnosti má tiež veľmi rád alkohol. Snažila som sa poukázať na to, že je to dosť problémový typ, ale kamarátka o ňom básnila, aká je s ním zábava, ako si užívajú výlety a všetko, nie keď bola predtým stále sama s deťmi. Jej manželstvo samozrejme rýchlo dospelo k rozvodu, ona chcela deti do starostlivosti a jej bývalý manžel jej nerobil problémy, zachoval sa naozaj veľkoryso, takže jej zostal byt aj deti.

Teraz už kamarátku vôbec nespoznávam a musím povedať, že ma jej správanie hrozne sklamalo. Nič okrem priateľa ju nezaujíma, je jej úplne jedno, že rozbila rodinu, žije len svojou novou známosťou. Deti, o ktoré sa vždy starostlivo starala a nechcela ich dávať na stráženie ani vlastnej matke, teraz dáva stále k bývalému manželovi alebo práve matke, aby mala voľno a mohla si užívať. So mnou už sa tiež nechce stýkať, vraj nemá čas, ale hlavne ju asi štve, že som nebola z jej správania a priateľa bezvýhradne nadšená a dala to najavo.

Je mi jasné, že jej to nevydrží, a mrzí ma, kam to doviedla. Je mi ľúto jej bývalého manžela aj detí. Nikdy by som do nej nepovedala, že sa dokáže takto zblázniť a zničiť svoju vlastnú rodinu.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora