Test VyprVPN verzus Panda Dome VPN Free: Akú VPN zvoliť?

- Komerční sdělení -brilantní

Aká VPN ponúka viac funkcií, VyprVPN, alebo si predplatiť Hotspot Shield VPN? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, pričom výsledok porovnania je 7,8/10 – 6,6/10.

Nameraná rýchlosť VyprVPN vs HotSpotShield Premium VPN, kto vyhral?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc VyprVPN a HotspotShield Premium.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 88 Mb/s, druhá VPN dosiahla priemernú hodnotu 53 Mb/s. VyprVPN sa prejavila o 35 Mb/s rýchlejšie oproti HotSpot Shield Premium VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u VyprVPN dosiahol hodnotu 72 Mb/s. HotspotShield Premium dosiahla hodnotu 44 Mb/s, v dôsledku čoho je o 28 Mb/s pomalší.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 36 ms. Druhé HotspotShield Premium sme namerali v priemere 12 ms. Čím nižšia hodnota rýchlosti odozvy, tým lepšie, takže VyprVPN v porovnaní bola o 24 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie VyprVPN – HotspotShield Premium robí 7/10 : 5/10.

Zvláda VyprVPN obísť geolock Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, VyprVPN túto významnú funkciu vie. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, Hotspot Shield VPN odomknúť Netflix zvládne.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom HotspotShield Premium takú funkciu zahŕňa. Druhá z porovnávaných VPNek funkciu odblokovania videí na YouTube má.

Kvalitné VPN majú zahrnutú ochranu pred únikom DNS, zvládajú multi-hop pripojenie a blokovanie reklám. Napríklad VyprVPN poskytuje ochranu úniku DNS a HotspotShield Premium pre príklad má funkciu whitelist.

V časti Funkcia je tak skóre 8/10 : 3/10.

Ako sa darí VyprVPN v počte serverov a krajín?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, VyprVPN uvádza 700 serverov. V katalógu Hotspot Shield VPN sme našli celkom 200 serverov. Prvý z VPN ich tak ponúka o 500 viac .

Oplatí sa sledovať aj počet krajín, ktorý u HotSpotShield Premium VPN bol 1. Druhá VPN ponúka 64, o 21 menej. V tomto meraní síl tak prehráva.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých VyprVPN dokáže 5. HotSpotShield Premium VPN v jeden moment povolí pripojiť 5 zariadenia. Úplný prehľad vlastností nájdete v článku najlepšie VPN.

Aké platformy podporuje VyprVPN a ktoré zvláda HotspotShield Premium?

Podporované systémy patria medzi najdôležitejšie parametre, VyprVPN zvláda prístroje na platforme Android a pokrýva zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania Hotspot Shield Premium VPN iPhone zabezpečí, prístroje s OS Android štandardne dokáže pripojiť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. VyprVPN bola založená vo Švajčiarsku. Spoločnosť prevádzkujúca druhú z porovnávaných VPN má sídlo v USA.

Program VyprVPN nie je k dostaniu v slovenskom preklade, HotspotShield Premium slovensky tiež nastaviť nemožno.

V súboji platforiem dosiahla VyprVPN známky 9/10 a Hotspot Shield Premium VPN získala 9/10.

Porovnanie ceny VyprVPN vs. HotspotShield Premium

Hotspot Shield Premium VPN si je možné predplatiť za 8,32 € mesačne, druhú VPN si môžete objednať za 8,4 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 7/10 pre prvé VPN a 10/10 pre druhú porovnávanú VPN.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora