Rámy okien budú zase ako nové. Stačí zmiešať 2 suroviny a dostanete z nich dlhoročnú špinu bez poškodenia

- Komerční sdělení -brilantní

Pravidelné upratovanie okien pre nás väčšinou problémom nebýva. Stačí voda s trochou octu a stierka a za pár minút je zase čisto. Ale rámy? Do tých sa nám príliš nechce. Bojíme sa zdĺhavej práce.

Keď sa prisťahujete do nového bytu
Akonáhle sa ocitnete v novom byte, idú z prvých upratovacích prác, ktoré na vás čaká, je umývanie okien. Pre niekoho relax, pre iného nutnosť a nekonečná otrava. Povrch sklenenej časti okien sa nám s pomocou stierky podarí vyčistiť veľmi rýchlo. Niekto používa aj robotický čistič na okná. Na okenné rámy ale zatiaľ nič vymyslené nebolo. Preto ich musíme pracne čistiť úplne sami.

V novom byte bude najlepšie, keď celý priestor rámu najprv vysajete úzkou hubicou vysávača. Nečistoty zmiznú, aspoň teda tie väčšie.

Pastu na okná vytvoríte z dvoch ingrediencií
Teraz bude treba sa postarať o zvyšok. Na ten budete potrebovať trochu úsilia. Alebo šikovný postup. Stačí totiž, keď si vytvoríte špeciálnu čistiacu pastu z dvoch ingrediencií. Oblečte si gumové rukavice, pracovné okuliare, respirátor, a ideme na to! Zmiešajte peroxid vodíka a jedlú sódu v miske.

Následne zmes naneste na miesta, kde je stále odolná špina a nechajte pôsobiť. Zmes sa vám podarí naniesť na miesto napríklad pomocou starej zubnej kefky, alebo vďaka staršiemu štetcovi. Nechajte pôsobiť štvrť hodiny a potom umyte.

Rovnaká zmes sa bude hodiť aj na nečistoty na okenných tabuľkách – zvyšky plesne alebo odolnejšie nečistoty ľahko zmiznú.

Pomôže aj ocot
O niečo menej účinná je rovnaká čistiaca pasta, v ktorej nahradíte peroxid vodíka octom. Aj táto pasta bude účinne pôsobiť na všetky zašlé nečistoty. Po niekoľkých minútach opäť prejdite na očistenie celého povrchu vlhkou handričkou.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora