Geniálny fígeľ na čistenie striebra

- Komerční sdělení -brilantní

Strieborné šperky sú krásne, a pokiaľ nejaké také kúsky vlastníte, mali by ste ich nielen nosiť, ale tiež sa o ne dobre starať. Bohužiaľ sa totiž stáva, že je striebro časom zašlé a už sa neblýšti ako predtým. V tej chvíli je čas na vyčistenie. Môžete osloviť špecialistu, alebo vyskúšať osvedčený trik, ktorý zvládnete behom chvíľky sami.

Ľahko a za pár korún
Vyčistiť zašlé šperky z pohodlia domova nie je nič ťažké. Svoje o tom vie Madeline Della Mora, žena, ktorá na túto tému natočila úspešné video. Doteraz ho videlo viac ako milión a pol divákov, čo dokazuje, že sa jedná o záležitosť, ktorú rieši naozaj veľa ľudí. Metóda, ktorú Madeline presadzuje, je jednoduchá, zaberie pár minút a navyše vás nebude stáť skoro nič. A samozrejme je aj účinná.

Nakoniec šperky opatrne osušte. Použite na to obyčajný uterák alebo špeciálnu handričku na leštenie. / Foto: Shutterstock
Hrnček, sóda, fólia… a je hotové
Na vyčistenie strieborných šperkov nebudete potrebovať viac než vhodnú nádobu – hrnček alebo kastról, záleží, koľko kúskov sa chystáte čistiť. Ďalej vám poslúži obyčajná hliníková fólia a jedlá sóda.

Hliníkovú fóliu odstrihnite tak, aby jej rozmer zodpovedal dnu vami zvolenej nádoby. Práve na dno ju potom umiestnite, a to lesklou stranou nahor. Na fólii potom dajte šperky, ktoré sa chystáte vyčistiť. Následne pridajte jedlú sódu. V prípade hrnčeka bude stačiť jedna lyžička. Pri väčšom hrnci môžete dať aj viac – záleží na vašom odhade, nie je potrebné nič presne odmeriavať. Potom nalejte do nádoby horúcu vodu. Pokiaľ používate hrniec, môžete ho dať na sporák a nechať vodu aj so šperkami priviesť k miernemu varu.

V horúcej vode stačí nechať šperky niekoľko minút. Môžete ich pritom trochu premiešať. Voda potom začne trochu zapáchať a zošedne. Potom je čas šperky opatrne vybrať a osušiť. Použite na to obyčajný uterák alebo handričku na leštenie. Uvidíte, že sa budú vaše poklady blýskať ako nové.

Aby si zachovali svoj lesk do budúcnosti, ukladajte ich do špeciálnych sáčkov na šperky alebo do uzatvárateľných plastových sáčkov. Pravidelne nosené šperky však budete musieť napriek tomu čistiť častejšie. S vyššie popísaným fígľom je to však hračka.

2 KOMENTÁŘE

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora