Svieže jarné trendy v bytových dekoráciách

- Komerční sdělení -brilantní

S každou novou sezónou prichádza vždy aj príležitosť priniesť viac štýlu, krásy a funkčnosti do našich domovov. V skutočnosti však neexistujú žiadne oficiálne pravidlá, ako by ste to mali či nemali robiť. Robte presne to, čo vás urobí šťastnými a čo najlepšie vyhovuje vášmu životnému štýlu i preferovanému vkusu čo sa týka dizajnu. Možno však uvítate nové nápady a inšpirácie a naše rady vám pomôžu vybrať si vhodné bytové doplnky a dekorácie pre útulný domov.

Jarné dekorácie do bytu

Áno, už sme nadobro opustili tienisté dni a zimný spánok a nastal čas zamerať sa na nápady na jarné dekorácie, ktoré dodajú vašim domovom radostné osvieženie. Farby, vzory, ľahkosť materiálov – to sú kľúčové veci, na ktoré sa treba pri nápadoch na bytové dekorácie zamerať. Mnohí obľubujú kvetinové a botanické potlače, styling s množstvom sviežich listov a krásnych pestrých jarných kvetov. Niekedy postačí len pár jednoduchých doplnkov, ktoré nám dokážu zmeniť náladu a navodiť pocit šťastia a vitality. Rýchlym, jednoduchým a lacným spôsobom, ako premeniť akúkoľvek miestnosť na jarnú, sviežu a farebnú, je využiť tzv. mäkké dekorácie, akými sú vankúše, deky, obliečky a prikrývky. Aj tapeta na stenu alebo na dvere je skvelý spôsob, ako dosiahnuť svieži jarný vzhľad.

Pod morskou hladinou

Svetu dizajnu sú odjakživa blízke motívy mušlí a podmorského života. Nepochybíte, ak si zadovážite porcelánový kúsok v tvare mušle alebo obrus s výšivkami rýb alebo morských rias. Dekorácie s morskou tematikou vám dokážu preniesť kúsok pláže až k vám domov. Milovníci mora a pláží si môžu vybrať zo širokého spektra produktov napríklad aj medzi Pepco dekoráciami. V predajniach Pepco nájdete už tradične široký výber produktov pre seba, svoju rodinu i domácnosť. Pepco dekorácie a bytové doplnky vždy dokážu vykúzliť tú pravú atmosféru. Navyše sa na ne často vzťahujú rôzne akcie a ako je známe, výhodné akcie dnes hýbu svetom. Svoje obľúbené priestory môžete osviežiť aj papierovými a vliesovými fototapetami na stenu a dvere s tematikou krajín, morí, oceánov, pláží či západu slnka.

Pepco jarné trendy

Nový Pepco leták vždy ponúka sortiment akciových a zvýhodnených produktov. Pepco leták online nájdete pravidelne na stránkach zľavového portálu Kaufino. Aktuálne trendy dekorácie nájdete hneď na niekoľkých stránkach obľúbeného nového Pepco letáku, ktorého platnosť je zvyčajne tri týždne. A aké sú teda Pepco jarné trendy? No predsa svieže, jemné, farebné, plné nápadov a také, aby ste sa cítili vo svojich domovoch pohodlne a precítili atmosféru každého dňa, ktorý vám voňavá premenlivá jar prinesie. Môžete sa spoľahnúť, že stránka Kaufino.sk vás nesklame a nájdete tam nielen Pepco leták online, ale aj letáky mnohých supermarketov, hypermarketov, obchodných reťazcov a pod.

Jarné farby na stenách

Ak potrebujete vymaľovať, dobrým nápadom je na jar zmeniť odtieň steny. Pastelovo modrá, žltá, ružová či mätovo zelená sú ideálne farebné jarné tóny. Tieto púdrové odtiene nás navodia na nový život, pretože jar je aj o nových začiatkoch. Vyberte si tie správne farby, aby boli umývateľné, netoxické a mali dlhú životnosť. Pohrajte sa z dizajnom a vyberte napríklad rôzne kombinácie farieb na protiľahlých stenách. Ak si teda vyberiete farbu na stenu v jednom zo spomínaných odtieňov, môžete k nim dopasovať niekoľko dekorácií v podobných farebných tónoch. Ako všetci vieme, jarné počasie je častokrát nepredvídateľné. Aj preto by jarné dekorácie mali byť maximálne príjemné a pohodlné.

Tipy pre jarný interiér

Jarné dekorácie do bytu sme si zvykli spájať s pastelovými farbami. Novým trendom však je pri jarných bytových dekoráciách siahnuť po sýtejších a tmavších farbách. Namiesto svetlo modrej a zelenej skúste tento krát použiť zemité kombinácie, ako je okrová, koralová, džínsová modrá alebo šafránovo žltá. A dlhodobo obľúbené šedé odtiene bytových doplnkov a dekorácií môžete poslať na chvíľu na dovolenku. Módnym trendom sú tiež bohato textúrované bytové látky. Zamerajte sa teda aj na textúru, buklé látky sú skutočne horúcim trendom, pričom sa opäť využívajú bohaté a sýte farby. Čo sa týka dizajnu stien, posledných pár rokov ste možno zaznamenali návrat tapiet, ale veľmi módne sú aj 3D nástenné maľby. Zvýšený záujem je aj o maľovaný drevený nábytok, ktorý pripomína ľudové umenie a mimoriadne sa hodí do jedálenských priestorov. Na jar stúpajú na obľube predovšetkým kvetinové motívy, ale do popredia sa dostávajú aj geometrické vzory, ktoré môžete použiť na steny alebo na čalúnenie, či si zadovážiť pekné dekoračné vankúše s týmto vzorom.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora